Rss

  • youtube

Micro Dermal Piercing

MicroDermal Piercing

Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşan ve Turuncu Tattoo’nun 8 Yıldır Yaptığı Microdermal Piercingi. Türkiye ilk yapan nadir firmalardan biriyiz. Ankara’da ilk olarak biz başlattık. Avantajımız Dövme sanatçılarımızdan Hayati Bey’in Ankara’ya yerleşmeden önce sürekli yurt dışı ülkelerinde vücut süsleme sanatlarını gerçekleştirirken. Avrupa ülkelerinde yaygınlaşmaya başlayan Microdermal Piercingi ilk elden öğrenme şansı yakalayıp. Türkiye ve Ankara’da ilk yapan firmalar arasında olmasıdır. Profesyonelliği konusunda hepimizin de bildiği gibi el becerilerinin yüksek olması onu profesyonel yapmasına en büyük etken olmuştur. Şimdi kısaca nasıl yapıldığı, nelere dikkat edilmeli, zararı var mı, geri çıkar mı gibi açıklamamıza geçelim.

Microdermal Piercing (Pirsing) Nedir?

Microdermal Piercing:  Orta Doğu, Kuzey Amerika, Hindistan gibi farklı kültürler’de binlerce yıl önceden farklı inançlar için kullanılan. Deri üzerinde kanca ve demir metaryeller kullanarak bunu’da bir inanış olarak görerek tanrıları öyle ödüllendirdiklerine inanırlardı. Bu milletlerin hepsi birbirinden bağımsız ve farklı yerlerde olmalarına rağmen aynı zaman da çoğu kültürde kullanılmıştır.

Microdermal pirsing Yapılan bölge ve kişi dokusuna göre iyileşme süreci değişmektedir. Normal piercing bakımı ile microdermal piercing bakımı farklıdır. Bununla ilgili size önereceğimiz yöntem ile bakım yapılmalıdır.

Microdermal Piercing için Özel Kullan at şeklinde kapalı kutu hava almadan saklanabilen punch, kullanmaktayız. Kesinlikle dokunuza ve derinize zarar vermeyen bir madde içermektedir.  Ama yapanın da kesinlikle işini bilen Profesyonel biri olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi taktirde yaralanma ve kanamalara neden olabilir. Yapımından sonra kolayca çıkarılabilir ve çıkarıldığı günden itibaren dokuya göre kapanması gerçekleşir. Dokulara zarar verilmediğinden, otomatik olarak vücut kendini yenilemektedir. Kapanmaması için pirsinginizi düzenli olarak takıp çıkarmalısınız.